5. Solunum Zirvesi Ordu da idi…

Solunum Zirvesi Toplantılarının beşincisi Ordu nun şirin ve adı gibi yeşil beldesi

Yeşilce de yapıldı… Toplantının fotoğrafların Picassadan  orjinal çözünürlüklerinde buradan ulaşabilirsiniz ( 21.06.2013 tarihine kadar ilave fotoğraflar elimize ulaştıkça sizlerle daha paylaşacağız: + Facebook sayfasından ulaşmak için burayı tıklayınız)

12 Haziran 2012 günü Samsun ve Ordu da toplanan meslektaşlarımız Ordu Belediyesinin konuğu olarak teleferik ile Boztepeyi gezdiler ve daha sonra otobüslerle toplu olarak Yeşilce beldesine geçtiler. Akşam Yeşilce belediye konferans salonunda yapılan açılış

töreninde başkan Dr.Cemal Cingi beşinci  kez buluşmanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Daha sonra Belediye başkanı Feyzi Ünal konuklara hoşgeldiniz konuşması yaparak onları belde de konuk etmenin mutluluğunu belirtti

Toplantı yerel başkanı Dr. Ali Fuat Varol da sayıları sekseni aşan katılımcıları ağırlamaktan duyduğu mutluluğu iletti. Konuklar Belde deki otel ve yöre halkının evlerine yerleşerek  geceyi geçirdiler.

İkinci gününde ( Perşembe ) bilimsel program sabah seansında yerine getirildi. Meslektaşlarımız ilgiyle izlenen sunumlarını yaptılar. Daha sonra Toplantının yerel başkanı Dr.Ali Fuat Varol başkanlığında bir rehber eşliğinde yörenin yayla ve doğal güzellikleriyle dolu yerleri görüldü.  Kıranyurt Tuztaşı, Kabaktepe, Isırganlık yolu Egricesu mevkinde öğle yemeği ayran ve içecekler ile doğa birarada idi. Eşsiz doğa dışında dağ çileği ve yöresel tadlar tadıldı. Sarı yayla Yeşilyurt yolu ile Yeşilceye dönüldü. Bu arada belde sağlık ocağında Sağlık ocağı tabibi ile birlikte yöre halkının sağlık sorunlarına yönelik değerlendirmeler de yapıldı. Akşam yine  bilimsel oturumlar yer alıyordu. Gece ise yine yemek ve yöresel sanatçılar eşliğinde müzik dinletileri vardı.

Üçüncü günü ( Cuma) yine bilimsel toplantılarla başladı ve sonra fiziksel aktivitelere geçildi. Yerel başkan Dr.Ali Fuat Varol ve Dr.Cemal Cingi yönetiminde yöre yöneticilerin de desteğiyle düzenlenen doğa yürüyüşü başladı.  Kaleboynu ve sonrası Ablakkaya sonrası Gerce Şelalesine varıldı.  Burada meslektaşlarımız soğuk suyun tadına vardılar.  Açık alanda yeşillikler içersinde hazırlanan müthiş öğle yemeği arası verildi. Daha sonra yine yürüyüş başladı ve Gerce obası yürüyüşü ile devam etti. Akşam yine Belediye konferans salonunda bilimsel sunular başladı. Bu bölümde meslektaşlarımızın sunuları izlendi. Gece akşam yemeği ve gece ateşi çevresinde toplanma ile sona erdi.

Dördüncü günü (Cumartesi) sabah yine bilimsel oturumlarla başlayan toplantı daha sonra yine doğa yürüyüşü ile devam etti. Çambaşı sonrası balık çiftliğinde mükemmel bir balık ve yöresel tadlar tadıldı.  Çambaşında yöresel ziyaretler sonrası Yeşilce ye dönüldü. Burada toplantı süresince yanımızda olan Enis Ayar ın yaşam öyküsü izlendi. Toplantı gece yenen yemek ile sona erdi.


Beşinci günü (Pazar )
 Yeşilce den dönüşler başladı. Toplantı süresince meslektaşlarımızı büyük bir özveri ile ağırlayan ev sahibi Yeşilce halkı ve yöneticileriyle, Bu farklı toplantılarda meslektaşlarımızı buluşturan Dr.Cemal Cİingi ye ve Valör ekibine teşekkürlerimizi sunarız..

NOT: Bu haber Kanalkbb web sitesindeki günlük haberler de  referans alınarak düzenlenmiştir

Yorum bırakın

tr_TRTürkçe