Yeni yıl hedeflerimiz

Sevgili Meslektaşlarım, Bilindiği gibi derneğimiz kurulduğu günden beri Sürekli Eğitimi desteklemek ve bilimsel araştırmalara katkı sağlamak misyonunu sürdürmektedir.Eğitim programlarımızda bugüne kadar, üst düzey bilimsel programların yanı sıra, sosyal programlara da yer vererek, hekimleri sosyal olarak da birleştirmeye özen gösterdik.

İlaç firmalarının, yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen bilimsel programlara destek verme kurallarını, Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu belirlemektedir. Değişen yönetmelikler çerçevesinde, 2014 yılında, toplantılarda bilimsel program yanında bile olsa, sponsor firma bütçesinden hiçbir sosyal program ve gezi yapılmaması öngörülmektedir. Derneğimiz bu kurala kayıtsız-şartsız uyacaktır. Katılımcılar 2014 te yapılacak sınırlı sayıdaki toplantılarda, bilimsel program dışında kalan kısıtlı sürelerde, sadece kendi imkanları ile sosyal program yapabilirler.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu denetmenlerini toplantılarımıza katılmaya ve bilimsel programın düzeyini saptamaya davet ediyoruz.

2014 yılı sloganımız:

“Red alacak bilimsel toplantı yapmayacağız

Hiç bir bilimsel toplantımız red almayacak”

Derneğimiz 2014 yılında üyeleri arasında arkadaşlığı pekiştirmek, görgü ve bilgilerini artırmak, sürekli eğitime katkıda bulunmakamacıyla gezi programları planlayacaktır. Bu programlar önümüzdeki günlerde üyelerimize duyurulacaktır. Öneri ve sorularınız için bana her zaman ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Prof.Dr. Cemal Cingi

Dernek Başkanı

ccingi@gmail.com

0532 267 6616

Yorum bırakın

tr_TRTürkçe