Kasımda Küba Başkadır…

Kasımda Havana’da düzenlenen “2. Çiğnenmemiş topraklar Allerji ve Otolaryngoloji ” toplantısı Ülkemizden 72 katılımcı ile tamamlandı.

Özellikle KBB ve Göğüs Hastalıkları uzmanları başta olmak üzere allerji ile ilgilenen diğer branş hekimlerininde katılımıyla gerek bilimsel gerekse sosyal programımız oldukça yoğun idi. Havanadaki bilimsel toplantılara Küba ve dünyanın diğer yerlerinden gelen meslektaşlarımızın katılımıyla ilgi oldukça büyük idi. Bu vesile ile Kübadaki tebabet ve sağlık hizmeti hakkında gerçekçi fikir alışverişlerine imkan bulduk.

Bu vesile ile iki ülke arasındaki dostluğa da katkıda bulunduğumuzu düşündük. Havanadaki Atatürk heykelini ziyaret ettik ve pekçok meslektaşımızla bu ülkede tanışma fırsatı bulduk. Katılımcıların bazıları geçen yılda bu güzel ülkede ilki düzenlenen toplantılarımızla gelmiş olup bu yılda gelenlerdendi. Yoğun ilgi sebebiyle bu toplantıların yılda bir kez  gelenekselleşmesi isteği oldukça taraftar buldu.  Küba ile ilgili ayrıntılı sosyal program ve meslektaşlarımız tarafından yazılan  gezi yazısı için tıklayınız…

Yorum bırakın

tr_TRTürkçe