“TEPECİK’TE BİRLİKTE İZLEYELİM” (TİMPANOPLASTİLER)

“Sadece dinlediğiniz bir sunumun %20 sini hatırlarsınız Sadece gördüğünüz bir sunumun %40 ını hatırlarsınız Hem görüp, hem de dinlediğiniz bir sunumun %50 sini hatırlayabilirsiniz.

Sürekli Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Derneğinin bir aktivitesi olarak İzmer’deki Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin ortak çalışmasıyla gerçekleşen “TEPECİK’TE BİRLİKTE İZLEYELİM” (TİMPANOPLASTİLER) dernek başkanı Dr. Cemal Cingi’nin açılış konuşması ile başladı. Dr.İbrahim Çukurova, Dr. Levent Olgun ve Dr. Hüseyin Katılmış, canlı cerrahi uygulamaları ilgi ile izlendi.

Dr.İbrahim Çukurova’nın çok kısa sürede, izleyenleri şaşırtan bir başarıyla gerçekleştirdiği Tip I timpanoplasti ameliyatı çok ilgi çekici ve eğiticiydi. Dr. Levent Olgun’un gerçekleştirdiği açık timpanoplasti ameliyatı ve protez uygulaması, izleyicileri büyüledi. Her hareketinde deneyim ve ustalığını gözlediğimiz ameliyat, katılımcıların ufkunu açtı.

Dr. Hüseyin Katılmış’ın gerçekleştirdiği seconder ameliyatta, daha once opera edilen hastanın kulağı ikinci kez eksplore edildi. Patenti hocamıza ait olan “Katılmış Protezi”, malleus ile stapes başı arasına yerleştirildi. Cerrahisi yanında biyomekanik konusundaki çalışmaları ile de öne çıkan Dr. Hüseyin Katılmış’ın uygulaması çok eğitici idi.

Dr.Metin İber, Dr. Gül Caner Mercan, Dr.Tolga Kandoğan, Dr. İlker Burak Arslan, Dr. Ömer Uğur, Dr. Murat Songu, Dr. Murat Gümüşsoy, Dr. Tolgahan Çatlı, Dr. Mustafa Bozkurt bu eğitim toplantısına sunumları ile katkıda bulundular.

Toplantı fotoğraflarının tümüne orjinal çözünürlüklerinde  google picassodan ulaşmak için tıkayınız

Detaylar ve üyelik başvurusu:www.croturkey.com

Yorum bırakın

tr_TRTürkçe